خانه هوشمند

Smart Home، خانه هوشمند، ساختمان هوشمند، BMS، خانه مدرن و …. این ها عبارت هایی هستند که امروزه بارها و بارها در جاهای مختلف با آن ها رو به رو میشویم. باید قبول کنیم که دنیا به سمت سبک جدیدی از زندگی میرود، موج جدیدی به راه افتاده و در آینده نه چندان دور اگر با آن همراه نشویم به ناچار ما را غرق خواهد کرد.

چرا خانه خود را هوشمند کنیم؟

باید این نکته را قبول کنیم که چند دهه پیش فقط قشر خاصی از افراد میتوانستند حتی به سیستم هوشمند فکر کنند، اما خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی، ظهور اینترنت اشیاء و بومی شدن دانش هوشمند سازی ساختمان همه افراد میتوانند لذت داشتن خانه هوشمند، آپارتمان هوشمند یا ویلای هوشمند را بچشند.

اما با این وجود باز هم افراد کمی تمایل به داشتن منزل هوشمند دارند. برخی از دلایلی که مصرف کنندگان تمایلی به استفاده از چنین فناوری هایی ندارند به شرح زیر است:

  • هزینه های اقتصادی بالا
  • دید مصرف کنندگان به آن به عنوان راه حل پیچیده برای مسائل ساده
  • عدم اعتماد به فناوری های نوین
  • عدم شناخت کامل

خانه هوشمند

یقینا افراد آشنا با تکنولوژی های جدید میدانند که بحث هوشمند سازی در همه حیطه ها جنبه تزئینی ندارد و هزینه هوشمند سازی، واقعا هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری که میتواند لذت داشتن خانه را به شما بدهد که بتوانید تمام دستگاه های خانه را به ساده ترین صورت کنترل کنید و در کنار آن از امنیت خانه خود مطمن باشید.

و اما خانه هوشمند چیست؟ به بیان ساده یک خانه هوشمند، ساختمانی هست که صاحب‏خانه میتوانند تمامی تجهیزات و دستگاه‏ها را از راه دور و معمولا از طریق موبایل با فرمان ساده کنترل کند.

خانه هوشمند را با ما تجربه کنید

شرکت های زیادی در زمینه ارائه خدمات هوشمند سازی ساختمان فعالیت میکنند. یکی از شرکت های فعال شرکت Skynic است و در حال حاضر در حال تولید و عرضه محصولات هوشمند ایرانی است. اهداف اصلی این شرکت کاهش هزینه هوشمند سازی ساختمان و خانه ، تولید محصولات با کیفیت، ارائه خدمات هوشمند سازی ساختمان و آموزش رایگان هوشمند سازی ساختمان است.

اگر بخواهیم نقاط قوت محصولات این شرکت را در مقایسه با نمونه های خارجی بیان کنیم، میتوانیم به موارد ذیل اشاره کنیم.

  • قیمت بسیار ارزان تر
  • محصولی کاملا ایرانی
  • قابلیت انعطاف بسیار بالا
  • قابل استفاده در هر نوع ساختمان
  • قابلیت شخصی سازی

برخی از افراد بر این باورند که خانه های که چندین سال پیش ساخته شده اند قابلیت هوشمندسازی را ندارند، اما این طور نیست تمام محصولات این شرکت طوری طراحی و تولید شده اند که نیازی به تخریت ساختمان و سیم کشی مجدد نیست. هر خانه ای با هر بافتی را میتوان با کمترین هزینه به خانه هوشمند تبدیل کرد.