• سبد خرید شما خالی است.
سبدخرید مجموع:تومان

دستگاه مونتاژ برد های الکترونیکی چیست؟

دو نوع دستگاه مونتاژ بردهای الکترونیکی وجود دارد:

  • دستگاه مونتاژ برد DIP
  • دستگاه مونتاژ برد SMD

دستگاه مونتاژ برد DIP

این نوع دستگاه ها رفته رفته از رده خارج شده است، به طور کلی میتوان گفت خرید و فروش این دستگاه مونتاژ تقریبا منسوخ شده است و افراد و شرکت های کمی خواهان این نوع دستگاه های مونتاژ هستند. به همین علت از ارائه توضیحات بیشتر در مورد این دستگاه های مونتاژ خودداری میکنیم.

دستگاه مونتاژ برد SMD

دستگاه مونتاژ SMD یا دستگاه Pick and Place یک ماشین قابل کنترل است که توانایی مونتاژ بردهای الکترونیکی SMD را دارد. امروزه تکنولوژی مونتاژ SMD به طور کلی جای مونتاژ DIP را گرفته است و همه گیر شده است.

دستگاه های مونتاژ اس ام دی رفته رفته به سمت هوشمند شدن و تمام اتوماتیک شدن میروند و به ماشینی تبدیل میشوند که از یک طرف به آن ها برد مدار داده میشود که خروجی دستگاه مونتاژ اتوماتیک SMD برد آماده استفاده است.

رسیدن به هدف بالا نیازمند یک خط کامل مونتاژ است که بجز دستگاه مونتاژ SMD، دستگاه های دیگری را نیز می خواهد. قیمت خط کامل مونتاژ که در خارج از ایران ساخته میشود بسیار بالاست و همچنین در اندازه های خیلی بزرگ طراحی شده اند.

در سال های اخیر در ایران دستگاه مونتاژ برد SMD ایرانی تولید شده است. خرید دستگاه مونتاژ برد SMD  ایرانی به اقتصاد ایرانی کمک کرده و از خروج ارز از ایران جلوگیری میکند. از طرفی به دلیل ایرانی بودن دستگاه مونتاژ SMD پشتیبانی آن بهتر،  با کیفیتتر و مطمئن تر است.

شرکت آسمان الکترونیک اسپوتا دستگاه Pick and Place خود را تولید کرده که نرم افزاری کاربر پسند دارد و همچنین حجم و وزن Pick and Place آن طوری است که به راحتی در کارگاه های کوچک میتوان از آن استفاده کرد.

برای شرکت ها یا افرادی که به دنبال دستگاه مونتاژ LED هستند، دستگاه مونتاژ اس ام دی شرکت آسمان الکترونیک اسپوتا ( Skynic ) گزینه خوبی میتواند باشد. چون سرعت و دقت بالایی دارد و از طرفی جای زیادی اشغال نمیکند و همچنین فروش خط مونتاژ آن به صورت اقساطی است.

لطفا برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه فرمایید.

www.skynic-smt.ir